Josefův Důl

Obec Josefův Důl (600-850 m n.m.) se nachází v centru Jizerských hor. Vzdálenosti - z Liberce 25 km, z Jablonce nad Nisou 10 km.
Josefův Důl - brána do Jizerských hor
Středisko lyžařského sportu. Přímý autobus z Prahy.
Nástupiště na Jizerskohorskou lyžařskou magistrálu.
Základna pro lyžaře, pěší a cykloturistické výlety všemi směry.
Končí zde silnice i železnice.

 

Bedřichov

Bedřichov je jedním z nejvýznamnějších středisek zimní i letní turistiky v Jizerských horách. Je snadno dostupný městskou dopravou z Jablonce nad Nisou a Liberce. Obec leží v nadmořské výšce cca. 720 m.n.m. po obou stranách údolí říčky Nisy. V létě Bedřichov nabízí ideální podmínky pro vyznavače cykloturistiky, vodních hrátek a dalších sportů, v zimě je naopak rájem lyžařů díky dobrým sněhovým podmínkám a množství upravených běžeckých tratí i sjezdovek...

 

Rozhledna Tanvaldský Špičák

Rozhledna na výrazném vrchu Tanvaldský Špičák (831 m.n.m.) postavená roku 1909 a o rok později byla přistavena turistická chata s restaurací. Dnešní podoba objektu je z roku 1930. Tanvaldský Špičák je jedním z největších středisek zimních sportů v Jizerských horách.

 

Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou leží na samém severu České republiky, 100 km severně od Prahy a 12 km východně od metropole severních Čech - Liberce. Jablonec je ve světě znám jako místo vzniku třpytivé krásy výrobků ze skla a bižuterie. Roku 1993 byl zdejší podnik Bižuterie a.s. vybrán za jediného dodavatele všech mincí obíhajících na území České republiky.

 

Liberec

Město leží v kotlině mezi svahy Jizerských hor a Ještědského hřbetu.
Významnou dominantou města je pseudorenesanční radnice z konce 19. století. Zajímavou stavbou je i Severočeské muzeum, jehož věž je kopií věže staré radnice. Novodobou Dominantou města je televizní vysílač Jěštěd. Liberec je též velmi významným centrem letních i zimních sportů. Na svazích hory Ještěd se nachází množství sjezdovek a skokanské můstky, v centru města plavecký bazén a řada dalších sportovišť.

 

Sklárna Novosad a syn v Harrachově

Soukromá, druhá nejstarší sklárna v Čechách. Sortiment výroby tvoří luxusní nápojové sklo, užitkové sklo a křišťálové lustry. Kompletní postup ručního zpracování skla můžete vidět při prohlídce výrobních provozů.

 

Aquapark BABYLON Liberec

Centrum Babylon je unikátní projekt rodinné zábavy. Hlavní turistickou atrakcí Babylonu je velký Aquapark. Je tvořen soustavou bazénů s vodními chrliči, vodopády, kaskádami, tobogány a skluzavkami. Dalším turistickým magnetem Centra Babylon je Lunapark - množství pouťových atrakcí pro děti zahrnující nejrůznější houpačky, prolézačky, kolotoče, a další atrakce. V komplexu je též soustředěno velké nákupní středisko s více než šedesáti obchůdky.

 

Zoologická zahrada v Liberci

Je první v našem státu a ve střední Evropě. Liberecká zoologická zahrada je systematicky budována již od roku 1904. Rozkládá se na 15 hektarech, na kterých se návštěvník setká se 170 druhy živočichů. Mezi nejproslulejší patří expozice dravých ptáků, žirafy Rothschildovy, levharti sněžní, makakové lví, tučňáci Humboldtovi a samozřejmě bílí tygři.

 

Plavecký areál v Jablonci n.N.

Krytý plavecký areál nabízí 25mdlouhý bazén, vodní atrakce, skluzavky, tobogány, dravou řeku, vlnobití, vířivou koupel a mnohé další.
otvírací doba:
Po 13.00-21.30, Út-Pá 6.00-21.30, So 10.00-21.30, Ne 10.00-20.00
adresa: ul. Svatopluka Čecha, u Jablonecké přehrady